AI: Difference between revisions

From Hegemon Wiki
Jump to navigation Jump to search
Line 52: Line 52:
!Xformers?
!Xformers?
!HW
!HW
!Load
!Speed
!Speed
|-
|-
Line 59: Line 60:
|No xformers
|No xformers
|240gb SSD, 16gb,desktop off
|240gb SSD, 16gb,desktop off
|10.22s
|7.55 tokens/sec
|7.55 tokens/sec
|-
|text-gen
|anonVic13B
|GPTQ-for-LLaMa-cuda
|No xformers
|240gb SSD, 16gb,desktop off
|16.68s
|4.03 tokens/sec
|-
|-
|
|
|
|
|
|
|
|-
|
|
|
|

Revision as of 22:16, 12 April 2023